Wypalenie zawodowe

Zastosowanie Metody Profesora Alfreda Tomatisa w przywróceniu „energii zawodowej”. Rehabilitacja słuchowa w znaczący sposób może wpływać na „wypalenie zawodowe”

W dzisiejszym zabieganym świecie przychodzi taki okres kiedy praca zawodowa przestaje przynosić nam przyjemność. Odczuwamy wypalenie fizyczne i psychiczne. Szybko się dekoncentrujemy, brak nam wystarczającego skupienia i uwagi na wykonywanych czynnościach, odczuwamy senność, marazm. Generalna niechęć do jakiejkolwiek, znanej wcześniej, aktywności fizycznej. Czujemy zniechęcenie. Często występują problemy z pamięcią, zapamiętywaniem. Co gorsza wypalenie zawodowe często przenosi się na życie osobiste i relacje z najbliższymi, powodując pustkę i dysharmonię.

Część osób tłumaczy to okresem pokwitania natomiast bardzo często jest to związane z nieprawidłowym przetwarzaniem informacji drogą słuchową.

Prawidłowo funkcjonujący mózg jest naładowany otrzymując odpowiednią ilość wysokich dźwięków. Najodpowiedniejszymi są dźwięki o częstotliwości pomiędzy 2000, a 4000 Hz. – działamy wówczas niczym dobrze naładowany akumulator. Procesy poznawcze przebiegają dużo szybciej. Zaczynamy kreatywnie myśleć szybko kojarzymy fakty.

A teraz do sedna :)

W celu powrotu do pełni życia niezbędne jest re - naładowanie naszego mózgu. W tym celu umów się na diagnozę uwagi i lateralizacji słuchowej i podejmij rehabilitację. Terapia trwa od 10 do max. 23 dni. W trakcie diagnozy uwagi słuchowej tworzone są krzywe słuchowe – powietrzne i kostne, a na ich podstawie indywidualny program terapeutyczny – rehabilitacja. Terapia polega na stymulacji ucha środkowego poprzez słuchanie odpowiednio filtrowanej muzyki. Filtrowane dźwięki słuchamy poprzez słuchawki drogą powietrzną i co również ważne kostną. Odpowiednio filtrowana muzyka jest kluczem do ponownego naładowanie naszego mózgu i przywrócenia mu prawidłowego funkcjonowania.

Metoda Tomatisa - Pracownia uwagi słuchowej i diagnostyki ucha - Gabinet Małgorzaty Płonki
Projekt i wykonanie Hiarte