Play Attention

Jest to trening koncentracji i uwagi przy użyciu technologii Play Attention Learning System ? opatentowana technologia używana przez NASA oraz armię amerykańską sprawia, że utrzymanie koncentracji w czasie długich i wyczerpujących lotów przestaje sprawiać trudności.

Play Attention Learning System zachęca do ćwiczeń w zakresie podstawowych umiejętności poznawczych. Dzięki temu, mózg w relatywnie krótkim czasie, na nowo uczy się jasnego myślenia, koncentrowania się oraz utrzymywania uwagi przez dłuższy czas.

Osoby mające problemy z koncentracją, skupianiem się na długotrwałych czynnościach potrafią godzinami utrzymać uwagę na grach video o wysokim poziomie stymulacji, jednocześnie tak proste zadania jak czytanie ze zrozumieniem, uważne słuchanie innych, pisanie, często są dla nich niewykonalne.

 

Dziecko lub osoba dorosła wykonuje serię ćwiczeń podobnych do gier komputerowych, które kontrolowane są przy pomocy umysłu. Poprzez specjalne czujniki System Play Attention rejestruje stan koncentracji i uwagi użytkownika oraz jego procesy poznawcze lub myślowe. Informacje te przesyłane są w czasie rzeczywistym do modułu połączonego z komputerem tak, że gracz widzi, jakie robi postępy.

Metoda Tomatisa - Pracownia uwagi słuchowej i diagnostyki ucha - Gabinet Małgorzaty Płonki
Projekt i wykonanie Hiarte